SKOK! podporuje občiansku výzvu „Zastavme Fašizmus“

SKOK! podporuje občiansku výzvu „Zastavme Fašizmus“

Výkonná rada strany Slovenská občianska koalícia (SKOK!) jednoznačne podporuje občiansku verejnú výzvu „Zastavme fašizmus", ktorú podpísali desiatky osobností verejného života na Slovensku.

Osobnosti a občania v tejto výzve upozorňujú na nebezpečenstvo politikov, ktorí sa otvorene hlásia k odkazu vojnového Slovenského štátu, a vyzývajú ich, aby ľudí, ktorí nepredstavujú demokratickú alternatívu, ale naopak jej ohrozenie, zastavili porážkou v budúcoročných voľbách do VÚC BBSK.

SKOK! sa pripája k myšlienke výzvy Zastavme fašizmus, že na dosiahnutie tohto cieľa je absolútne nevyhnutné postaviť jedného protikandidáta, ktorého bezvýhradne podporia všetky demokratické politické sily a hnutia.

Dôsledkom pôsobenia Mariána Kotlebu vo funkcii župana Banskobystrického kraja je nielen šírenie nedemokratických myšlienok a fašizmu, ale aj rozsiahla korupcia, klientelizmus, rodinkárstvo a úpadok kvality života v tomto kraji. Kotleba sľúbil vyriešiť problémy ľudí v Banskobystrickom kraji, ale pomohol len sám sebe a svojim blízkym. Od bežných politikov sa líši len tým, že je horší, neschopnejší, a so svojimi straníkmi šíri myšlienky nadväzujúce na fašistický odkaz.

SKOK! sa preto zaväzuje podporiť župných voľbách v Banskobystrickom kraji akéhokoľvek kandidáta, na ktorom sa zhodnú demokratické politické strany a ktorý bude schopný poraziť súčasného župana Mariána Kotlebu.

Práve v Banskej Bystrici vypuklo povstanie, ktoré pomohlo fašizmus na Slovensku už raz zastaviť. Veríme, že zodpovednými rozhodnutiami sa to na budúci rok podarí znova, a vyzývame všetky ostatné demokratické politické strany a hnutia, aby nepolitikárčili a zhodli sa na jedinom kandidátovi s demokratickým zmýšľaním a šancou v župných voľbách uspieť.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.