SKOK! podporuje zdravé školstvo

SKOK! podporuje zdravé školstvo

SKOK! plne podporuje oprávnené požiadavky občianskych i profesijných iniciatív učiteľov aj formu, ktorú zvolili aby upozornili verejnosť na neudržateľný stav v školstve.  

„Samotný nápad formy protestu Deň zdravia - učiteľská kvapka krvi, je pre nás signálom, že učitelia sú aj v zlých časoch kreatívni a neklesajú na duchu,“ povedala odborníčka na školstvo za SKOK! Monika Dimitriadu.

„Všetci vieme, že naše školstvo je v kríze. Už len to, koľko ministrov a strán sa vo vedení rezortu vystriedalo od nežnej revolúcie signalizuje problém. Školstvo je rezort, ktorý si 26 rokov  posúvajú politické strany ako horúci zemiak. Nestačíme sa potom čudovať, čo sa to s našim školstvom stalo, a kam to až zašlo,“ konštatuje vysokoškolský učiteľ a člen Programovej rady SKOK! Ivan Pavlov.

SKOK! považuje takéto konanie za lajdácke, až trestuhodné a protest učiteľov za opodstatnený.

Všetci v SKOK!u žijeme na Slovensku a chceme, aby tu žili aj naše deti.  Deti, ktoré sú dnes v školách, budú o tridsať rokov riadiť našu krajinu. Investície do lepšieho a modernejšieho školstva sú preto tým najdôležitejším, čo dnes môžeme pre budúcnosť našej krajiny urobiť. Slovenské školstvo nepotrebuje ďalšie „reformy“, akých sme tu už za posledné roky počuli desiatky,“ dodáva poslanec za SKOK! Martin Chren.

Nastal čas vrátiť učiteľom to, čo sme im dlžní, a preto SKOK! vo svojom programe ponúka konkrétne riešenia na zlepšenie postavenia slovenských učiteľov a dôstojné ocenenie ich práce.

„Len učiteľ, ktorý má vytvorené vhodné podmienky, prostredie dôvery a podpory sa môže naplno venovať rozvoju svojich žiakov. Vyzývame všetky politické subjekty i širokú verejnosť, aby vyjadrili podporu našim učiteľom a zmenám, ktoré musíme urobiť v školstve. Nech je dnes srdce a rozum našim spoločným symbolom ako výraz podpory vášho protestu,“ dodáva predseda strany SKOK!  Juraj Miškov. 

www.skolstvo.sk-ok.sk

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.