SKOK! predkladá novelu zákona o domácom pálení alkoholu

SKOK! predkladá novelu zákona o domácom pálení alkoholu

Zmyslom návrhu novely zákona, ktorú predkladá strana SKOK! je, aby majitelia ovocia, ktorí z neho chcú vyrobiť ovocný destilát pre vlastnú potrebu, to mohli robiť legálne, na riadnych oficiálnych zariadeniach, bez strachu o svoje zdravie.

Návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 467/2002 Z. z. o výrobe a uvádzaní liehu na trh v znení neskorších predpisov predkladá na rokovanie Národnej rady Slovenskej republiky  poslanec za SKOK! Jozef Kollár.

„Vychádzame z toho, že veľa ľudí na Slovensku má ovocné sady, ovocné stromy vo svojich záhradách, alebo iný prístup k ovociu. Je tradíciou, že takto podomácky pripraveným alkoholom sa potom častujú, ochutnávajú a porovnávajú, kto vypálil lepšiu. Dnešný právny stav je taký, že  toto dovoľuje len v registrovaných, tzv. verejných páleniciach – čo je z mnohých dôvodov nepraktické a takisto to stojí relatívne dosť peňazí – pretože je potrebné z takto vyrobeného alkoholu zaplatiť daň, ktorá nie je nízka,“ vysvetľuje poslanec NR SR za SKOK! Jozef Kollár.

„ Naša novela zákona vychádza z toho, že majiteľ ovocia si môže zakúpiť certifikovanú aparatúru na destilovanie alkoholu, ktorú si nechá zaregistrovať. Následne môže vypáliť až do 50 litrov ovocného destilátu ročne pre vlastné potreby,“ hovorí predseda strany SKOK! a poslanec NR SR Juraj Miškov.

Tzv. pálenie alkoholu z vlastného ovocia pre vlastnú potrebu je na Slovensku dlhodobou tradíciou a nič na tom nemenia ani hroziace prísne postihy v prípade, že sa to vykonáva nelegálne. SKOK! presadzuje, aby štát umožnil ľuďom svoje ovocie takto spracovať, pri určitých obmedzeniach, bez nároku na daňovú povinnosť. Takíto bežní konzumenti v malom by nemali mať pocit, že môžu byť za to postihovaní.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.