SKOK! presadil ochranu maloletých športovcov v zákone

SKOK! presadil ochranu maloletých športovcov v zákone

Vďaka podpore verejnosti presadila strana SKOK! počas medzirezortného pripomienkového konania hromadnú pripomienku k zákonu o športe tak, aby boli zabezpečené práva maloletých športovcov a ich rodičov.

 „Je výborné, že rodičia maloletých športovcov sa budú môcť podľa nového zákona o športe slobodne rozhodnúť, v ktorom klube bude ich dieťa šport vykonávať. Dnes stanovy a poriadky niektorých zväzov vytvárajú priestor na to, aby sa k športujúcim deťom kluby správali ako k obchodnému tovaru – a to sa zmení,“ vysvetlil člen výkonnej rady SKOK! Rastislav Antala.

Nový zákon o športe bude podľa zverejnených informácií pravdepodobne predložený na rokovanie vlády na budúci týždeň. Počas medzirezortného pripomienkového konania bolo vznesených množstvo pripomienok. Strana SKOK! sa do konania zapojila prostredníctvom hromadnej pripomienky, ktorú podpísalo viac ako 550 občanov.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo presvedčiť zástupcov pracovnej skupiny a zástupcov Ministerstva, že je potrebné ochrániť práva maloletých športovcov a ich rodičov. V návrhu zákona o športe, ktorý bude predložený na rokovanie Vlády SR, je upravených viacero paragrafov a ustanovení tak, aby tieto práva boli jednoznačne ochránené. Športové zväzy budú musieť tieto ustanovenia akceptovať, v opačnom prípade nebudú mať možnosť prijímať verejné zdroje. Musím vyjadriť poďakovanie zástupcom pracovnej skupiny za ich ústretovosť a profesionalitu, bolo počas rokovaní vidieť, že im ide o úprimný záujem o šport,“ vysvetlil Rastislav Antala.

Poslanec NR SR Martin Chren zdôrazňuje dôležitosť prijatia nového zákona o športe. „Veríme, že po rokovaní vlády sa znenie zákona v tejto oblasti nezmení. Netreba len kritizovať, ale aj oceniť: pracovná skupina vyvinula nemalé úsilie, aby nový zákon o športe bol kvalitný a pokrýval naozaj široké spektrum problémov, ktoré treba vyriešiť. Samozrejme, najdôležitejšou otázkou zostáva financovanie športu,“ povedal Chren.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.