SKOK! tvrdo odsudzuje prejavy extrémizmu

SKOK! tvrdo odsudzuje prejavy extrémizmu

SKOK! tvrdo odsudzuje udalosti, ktoré sa udiali v sobotu v Bratislave počas pochodu, organizovaného extrémistickými skupinami, s podporou niektorých politikov. 

 Extrémizmus, ktorý sa v sobotu naplno prejavil v uliciach hlavného mesta nenávisťou a útokmi na nevinných ľudí, je omnoho nebezpečnejší, než problémy, ktoré môžu vzniknúť z tém, proti ktorým extrémisti pochodovali.

Skutočné vlastenectvo sa neprejavuje extrémizmom a nenávisťou voči ostatným. Vlastenectvo sa prejavuje v činoch, na ktoré môže byť spoločnosť hrdá. Sobotný pochod v Bratislave a útoky na nevinných ľudí sú však na hanbu celého Slovenska.

 Zodpovednosť za udalosti v sobotu však nesú len extrémisti, pre ktorých je využívanie strachu a nenávisti voči iným skupinám ľudí bežným nástrojom. Veľkú časť zodpovednosti nesú aj „štandardní“ slovenskí politici z väčšiny parlamentných strán – konzervatívnych i liberálnych, Smeru i pravicových, ktorí vo vzácnej zhode nenápadne podnecovali nenávisť tým, že sa namiesto rozumnej diskusie a argumentácie rozhodli vytĺkať z témy migrácie do Európy lacné politické body.  

Politikárčenie a vytĺkanie bodov zo spoločensky citlivých tém a vyvolávanie strachu medzi občanmi vždy spôsobuje nárast extrémizmu. Bohužiaľ, na Slovensku sa nájde mnoho politikov a strán, ktorí nemajú čo rozumné ponúknuť občanom na zlepšenie kvality ich života, a preto radšej organizujú referendá proti menšinám, či dokonca násilné pochody. SKOK! takýto spôsob politiky odsudzuje a nikdy sa k nemu nepridá.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.