SKOK! vyzýva poslancov podporiť návrh A. Kisku

SKOK! vyzýva poslancov podporiť návrh A. Kisku

SKOK! vyzýva všetkých poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, aby podporili ústavný zákon, ktorý navrhol prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, o automatickom zániku funkcie sudcu po dovŕšení určitého veku, a spoločne ho predložili v Národnej rade Slovenskej republiky.

Generačná obmena v súdnictve je dôležitou súčasťou zápasu o znovunavrátenie dôvery v slovenské súdy a v spravodlivosť. Návrh, predložený všetkým poslancom NR SR prezidentom SR Andrejom Kiskom, zjednodušuje pravidlá zániku funkcie sudcov, znižuje mieru subjektivity v tomto procese, a prináša vyššiu mieru transparentnosti.

"Aj keď je dnes pravica a ľavica príliš zamestnaná obviňovaním o účtoch na Belize a podobnými kauzami, obnovenie spravodlivosti na Slovensku by malo byť spoločnou prioritou všetkých politických strán. V zápase o spravodlivosť je dôležité odložiť to, čo nás rozdeľuje, a spojiť sa na správnych riešeniach, ktoré nie sú ani ľavicové, ani pravicové – sú jednoducho správne," povedal predseda strany SKOK!, Juraj Miškov.

Preto sme presvedčení, že najvhodnejšou formou je predložiť tento správny návrh v NR SR ako spoločný návrh lídrov všetkých politických strán, ktoré sú v NR SR reprezentované svojimi poslancami. Za SKOK! bude spolupredkladateľom návrhu predseda strany, Juraj Miškov.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.