Smer-SD prebral návrh SKOK!u na pomoc regiónom

Smer-SD prebral návrh SKOK!u na pomoc regiónom

Juraj Miškov s Martinom Chrenom pred tromi rokmi navrhovali stimuly pre regióny, návrh vtedy neprešiel.

Smer-SD sa inšpiroval pri pomoci okresom s vysokou nezamestnanosťou návrhom opozičných poslancov. Pred tromi rokmi takúto pomoc navrhovali poslanci Juraj Miškov a Martin Chren. Vtedy boli takmer všetci poslanci Smeru-SD proti. Pri hlasovaní sa len štyria zdržali hlasovania. Miškov s Chrenom vtedy navrhovali, aby bolo poskytovanie tzv. investičných stimulov viazané na niektoré parametre a len tam, kde región vykazuje vysoké čísla nezamestnanosti.

Premiér Robert Fico v stredu oznámil, že do okresov s najvyššou mierou nezamestnanosti by mali smerovať rôzne stimuly na podporu pracovných príležitostí. Napríklad investori, ktorí investujú na území takých okresov, by mohli mať nárok na štátnu pomoc už pri nižšej investícii, ako sú súčasné tri milióny eur. Šancu by tak dostali aj malí a strední podnikatelia.

„Som rád, že sa vládna strana po troch rokoch rozhodla inšpirovať našim návrhom. Škoda, že pred tromi rokmi zvíťazilo politikárčenie nad zdravým rozumom - správne riešenia sú jednoducho správne riešenia, politika by pri nich mala ísť bokom. Preto sa nehnevám, že si kolegovia v Smere požičali náš návrh," povedal dnes pre agentúru SITA predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

Miškov a Chren sú dnes spolu v strane SKOK!, ktorá okrem automatických úľav pre nových investorov navrhuje aj vytvorenie bezdaňových zón v okresoch s najvyššou mierou nezamestnanosti. Daň z príjmu by tak nemuseli platiť ani existujúci podnikatelia. Systém má byť nastavený tak, aby sa nezneužíval na daňovú optimalizáciu.

"Na firemnej dani sa na Slovensku vyberú viac ako dve miliardy eur. No v celom Prešovskom kraji to bolo len zhruba 50 miliónov - a v okresoch s najvyššou nezamestnanosťou takmer nula. Takéto opatrenie by teda nemalo veľký vplyv na rozpočet, no ukázalo by, že si vážime všetkých podnikateľov, ktorí sa ešte stále snažia v lokalitách, kde to už takmer každý vzdal," povedal pre agentúru SITA člen Programovej rady SKOK! Martin Chren. 

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.