Stanovisko strany Slovenskej občianskej koalície SKOK! k aktuálnym predbežným výsledkom volieb

Stanovisko strany Slovenskej občianskej koalície SKOK! k aktuálnym predbežným výsledkom volieb

V prvom rade by sme sa chceli poďakovať všetkým voličom, ktorí nám dali svoju dôveru a hlas. Ozývajú sa nám mnohí, ktorí nás volili, že svoje rozhodnutie neľutujú, a to je pre nás dôležité. Samozrejme, v najbližších dňoch budeme analyzovať príčiny volebného výsledku, ale domnievame sa, že ten vo veľkej miere ovplyvnil strach z prepadnutého hlasu. 

Výsledok volieb nie je pre nás pozitívny a neteší nás, ale oveľa smutnejší sme z celkového výsledku volieb pre Slovensko. Oslavovať ho môže iba ten, kto nie celkom triezvo vníma realitu. Do parlamentu sa vkráda extrémizmus a absolútne šokujúce je, že mandát poslanca Národnej rady možno získa aj niekoľko hajlujúcich fašistov. 

Neveríme tomu, že Slovensko má hnedú dušu, ale myslíme si, že nárast nespokojnosti a frustrácie ľudí sa pretavil do podpory extrémizmu. SKOK! má dnes iba rok, založili sme ho s cieľom priniesť do politiky neideologickú ponuku, zameranú na riešenia skutočných problémov ľudí, a chceme v tom pokračovať. 

Želáme Slovensku, aby tí, ktorých ľudia zvolili do parlamentu, naplnili ich očakávania a nesklamali ich dôveru.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.