Strana SKOK! sa v kampani zameria na mladých

Strana SKOK! sa v kampani zameria na mladých

Politické strany sa dnes sústredia na všetko iné len nie na hlavný problém Slovenska – vysoká nezamestnanosť mladých, ich nemožnosť nájsť si uplatnenie a ich nútená emigrácia do zahraničia.

Strana SKOK! a jej líder Juraj Miškov to chcú pred voľbami zmeniť: „Chceme ukázať, čo sú skutočné problémy ľudí na Slovensku – nie sú to ani utečenci, ani to, či tzv. pravica je alebo nie je zjednotená,“ hovorí Juraj Miškov, líder strany SKOK!.  

„Hovoria nám, že ekonomike sa darí. Ale pravdou je, že ani pravicoví ani ľavicoví politici za 20 rokov striedania nevyriešili základné problémy, ktoré dusia mladých ľudí na Slovensku: vysoká nezamestnanosť, nízke platy a šialená byrokracia. Za posledné mesiace som sa stretol so stovkami mladých ľudí a polovica z nich mi povedala, že chce odísť,“ hovorí Miškov, podľa ktorého sa práve na tieto fakty snažia poukázať v novej bilbordovej kampani.

Miškov si myslí, že najdôležitejšia otázka nasledujúcich volieb preto znie nasledovne: Kto dostane šancu zmeniť situáciu mladých ľudí na Slovensku? Toto je otázka, na ktorú by mali politici odpovedať. „Niektoré strany ani nepredstierajú, že je pre nich najlepšie sedieť v opozícii a nerobiť nič. Ako chcú zlepšiť situáciu mladých ľudí, ak nemajú plán a nevedia vysvetliť, ako ho chcú naplniť?“ pýta sa Miškov.

Riešenie, ktoré ponúka strana SKOK! sa volá Singapúr. „Naša odpoveď na otázku ako vyriešiť problémy mladých ľudí znie nasledovne: Riešením by bolo, ak by sa reformy školstva a ekonomiky, trhu práce a boja s nezamestnanosťou po voľbách chytili tí, ktorí to vedia. Máme plán Singapúr, ide o 100 konkrétnych opatrení, ktoré sme začali plniť ešte v Radičovej vláde. Za rok a pol vzniklo 54 000 pracovných miest a malé firmy ušetrili milióny eur. Mohli tak tvoriť nové miesta pre šikovných mladých ľudí, dávať viac na platy. Opatrenia systematicky zjednodušujú podnikanie tak, aby sa mladí ľudia mohli jednoducho sústrediť na to, čo im ide. Nie na hŕby papierov a šikanu úradov,“ vysvetľuje Miškov.

Podľa Miškova je symbolické, že bolo SKOK!-u vo voľbách pridelené číslo 18. Číslo 18 podľa neho symbolizuje vek, keď sa mnoho mladých ľudí na Slovensku dostane pred dôležité rozhodnutie o tom, či ostane na Slovensku. „My si to dávame za cieľ zmeniť,“ uzatvára Miškov.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.